CZWARTE ZWYCIĘSTWO AKS

AKS MADEJ WRESTLING TEAM ciągle nie znalazł pogromcy w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej! Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego po niewiarygodnie emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 17:16. Triumf obrońcom tytułu zapewnił w ostatniej walce Radosław Grzybicki. Dzięki wygranej piotrkowianie praktycznie zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek.

Spotkaniem w Zgierzu aktualni mistrzowie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej rozpoczynali rundę rewanżową, w której rywalizacja toczy się w innych kategoriach wagowych. Przed meczem piotrkowscy kibice zastanawiali się jak będzie wyglądał skład AKS-u w nowych „wagowych realiach”.

Pierwsza do boju ruszyła Angelika Dytrych, przed którą stanęło bardzo trudne zadanie – konfrontacja z Roksaną...

Czytaj więcej

W ZGIERZU NA POCZĄTEK RUNDY REWANŻOWEJ

AKS MADEJ WRESTLING TEAM od meczu w Zgierzu rozpocznie zmagania w rundzie rewanżowej fazy grupowej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Ponieważ od 4. kolejki rywalizacja toczy się w innych kategoriach wagowych, skład broniącej tytułu ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego także ulegnie zmianie. Mecz z drużyną Boruta-Olimpijczyk odbędzie się w środę w hali MOSiR w Zgierzu. Transmisję będzie można śledzić od godz. 18:00 w serwisie KLZ TV na stronie youtube.com.

 

53 kg, 63 kg i 75 kg w zapasach kobiet, 59 kg, 75 kg i 98 kg w stylu klasycznym oraz 65 kg, 85 kg i 125 kg w stylu wolnym – tak wygląda podział na kategorie wagowe w rundzie rewanżowej fazy grupowej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej...

Czytaj więcej

AKS GROMI DRUŻYNĘ Z BYDGOSZCZY

AKS MADEJ WRESTLING TEAM nie zwalnia tempa. Broniąca tytułu mistrza PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego nie dała szans drużynie Lotto Zapasy Bydgoszcz zwyciężając we własnej hali 35:0. Z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci: Angelika Dytrych, Natalia Strzałka i Krzysztof Bieńkowski. Piotrkowianie do rundy rewanżowej przystąpią jako niepokonany lider swojej grupy.

 

Chociaż mecze  PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej rozpoczynają się od starć kobiet w najlżejszej kategorii, to we wtorek wyjątkowo pierwsi na matę weszli klasycy. Ze względu na wieczorny lot powrotny na Ukrainę Żan Bełeniuk mógł wcześniej zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności...

Czytaj więcej

CZAS NA DEBIUTY!

We wtorek AKS MADEJ WRESTLING TEAM będzie walczył o już trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W meczu z drużyną Lotto Zapasy Bydgoszcz, w barwach niepokonanej w aktualnych rozgrywkach ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego zadebiutują medaliści tegorocznych mistrzostw Polski: Angelika Dytrych, Natalia Strzałka i Krzysztof Bieńkowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00 w hali OSiR „Relax”. Będzie je można oglądać także w serwisie KLZ TV na stronie youtube.com.

 

Broniący tytułu AKS MADEJ WRESTLING TEAM, po zdecydowanych zwycięstwach z drużynami Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom i WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań, potwierdził, że jest głównym kandydatem do triumfu w drugim sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej...

Czytaj więcej

WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań – AKS Madej Wrestling Team 4:28

AKS MADEJ WRESTLING TEAM zrobił ważny krok w walce o drugie mistrzostwo PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Broniący tytułu zapaśnicy z Piotrkowa Trybunalskiego nie dali szans zawodnikom WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań wygrywając na wyjeździe 28:4. Aż osiem z dziewięciu pojedynków kończyło się wygraną AKS, w tym cztery przed czasem!

Już w pierwszym starciu można było spodziewać się wielkich emocji, bo na matę weszły zawodniczki dobrze znane kibicom zapasów: doświadczona reprezentantka Polski Iwona Matkowska i aż dwanaście lat młodsza, niezwykle utalentowana Iłona Semkiw. Górą okazała się Ukrainka, która wygrała przed czasem i dała ekipie z Piotrkowa prowadzenie 4:0.

Drugi pojedynek to zapaśnicze szachy – wolniacy Ołeksandr Izdebski i Adam Bieńk...

Czytaj więcej

AKS MADEJ WRESTLING TEAM PIERWSZY RAZ Z ŻANEM BEŁENIUKIEM W SKŁADZIE

We wtorek w drużynie AKS MADEJ WRESTLING TEAM zadebiutuje Żan Bełeniuk, aktualny wicemistrz olimpijski, multimedalista mistrzostw świata i Europy. Ukraiński gwiazdor weźmie udział w spotkaniu 2. kolejki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w którym piotrkowianie zmierzą się na wyjeździe z WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań. Starcie w Swarzędzu rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie można je obejrzeć w TVP Sport i sport.tvp.pl.

AKS MADEJ WRESTLING TEAM wystąpi w najsilniejszym składzie. W barwach piotrkowskiego zespołu zobaczymy m.in. aktualnych wicemistrzów świata Mateusza Bernatka i Magomedmurada Gadżijewa, którzy wielką klasę zaprezentowali już w pierwszym meczu sezonu...

Czytaj więcej

GWIAZDY AKS W WARSZAWIE – SPOTKANIE Z MINISTREM I WIZYTY W REDAKCJACH

To był pracowity czwartek dla Mateusza Bernatka i Magomedmurada Gadżijewa. Gwiazdy AKS MADEJ WRESTLING TEAM spędziły go w Warszawie – na początek spotkały się z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką, a potem odwiedziły redakcje TOK FM i TVP Sport.

Były sukcesy, czas na dalszy ciąg świętowania! Mateusz Bernatek i Magomedmurad Gadżijew w sierpniu wywalczyli w Paryżu srebrne medale mistrzostw świata w zapasach. Dziś wicemistrzów globy gościł minister sportu i turystyki Witold Bańka. Na spotkaniu była też Roksana Zasina, która podczas turnieju we Francji również wywalczyła dla Polski medal. Zawodniczka, która w zeszłym sezonie reprezentowała barwy AKS MADEJ WRESTLING TEAM, w mistrzostwach świata wywalczyła brązowy krążek.
Warto dodać, że oprócz Mat...

Czytaj więcej

AKS Wrestling Madej Team Piotrków Trybunalski – Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 23:11

AKS MADEJ WRESTLING TEAM mocnym akcentem rozpoczął walkę o obronę tytułu mistrza PWPW KLZ. Na inaugurację rozgrywek drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego, z aktualnymi medalistami mistrzostw świata w składzie, pewnie pokonała we własnej hali ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 23:11.

Przed rozpoczęciem spotkania Damian Fedorowicz, prezes PWPW KLZ przyznał, że może ono być uważane za przedwczesny finał. Wysoki poziom sportowy i duża liczba widowiskowych akcji potwierdziły te przewidywania. Inauguracyjny mecz nowego sezonu był także testem dla nowego systemu punktacji premiującego ofensywny styl prowadzenia walki. Wydarzenia na macie pokazały, że wprowadzone zmiany jeszcze bardziej uatrakcyjniły zapaśnicze starcia.

Pierwsza z roli faworytki musiała wywiązać się...

Czytaj więcej