GOTOWI NA MISTRZOSTWA POLSKI

 

 

Szesnastu zawodników Atletycznego Klubu Sportowego zostało zgłoszonych do udziału w mistrzostwach Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które odbędą się w sobotę w Radomiu:

 

 

kat. 55 kg:
Dawid Jończyk
Dawid Szkodziński

kat. 60 kg:
Michał Twardowski

kat. 63 kg:
Artur Chojnacki
Karol Socha
Łukasz Socha

kat. 67 kg:
Mateusz Bernatek

kat 72 kg:
Damian Cierlik
Kacper Gajda
Bartosz Skóra

kat. 77 kg:
Jacek Tomaszewski
Michał Tomaszewski

kat. 87 kg:
Michał Król

kat. 97 kg:
Radosław Grzybicki
Łukasz Konera

kat. 130 kg:
Dawid Pawlik

Czytaj więcej

NIE ŻYJE HENRYK GRABOWIECKI

 

 

 

 

 

Po długiej walce z ciężką chorobą odszedł od nas Henryk Grabowiecki.

 

Trener.

Przyjaciel.

Wychowawca Mistrzów.

 

Heniu, trzymaj się. Do zobaczenia.

***

Trenera Henryka Grabowieckiego pożegnamy w środę, 6 czerwca.

Początek uroczystości o godzinie 14:15, w kaplicy przy ul. Cmentarnej 19a w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej

ZAWODNICZKI AKS NAJLEPSZE NA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Ogromny sukces młodych zapaśniczek z Piotrkowa Trybunalskiego! Kadetki AKS wywalczyły pięć medali podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krotoszynie, dzięki czemu Atletyczny Klub Sportowy zajął pierwsze w klasyfikacji drużynowej.

 

Najlepsze zapaśniczki młodego pokolenia trenują w Atletycznym Klubie Sportowym – taki wniosek można wysnuć patrząc na wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Piotrkowskie kadetki (zawodniczki do lat 17) wywalczyły w Krotoszynie pięć medali: jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe:

złoto – Patrycja Wochna (kat. 69 kg)

srebro – Dominika Jaroszewska (kat. 57 kg)

brąz – Nikoletta Szewczuk (kat. 43 kg)

brąz – Nikola Dytrych (kat. 46 kg)

brąz – Aleksandra Skudlara (kat. 53 kg)

Dzięki podopiecznym Angeliki Dytryc...

Czytaj więcej

MAGOMEDMURAD GADŻIJEW WICEMISTRZEM EUROPY!

Magomedmurad Gadżijew został wicemistrzem Europy w zapasach w stylu wolnym w kategorii 70 kilogramów. Podczas turnieju w rosyjskim Kaspijsku, lepszy od zawodnika AKS MADEJ WRESTLING TEAM był tylko przedstawiciel gospodarzy Magomed Kurbanaljew. Dla Gadżijewa to trzeci z rzędu medal czempionatu Starego Kontynentu.

 

To nie był łatwy turniej dla piotrkowianina, co widać było już w pierwszej walce. Po trzech minutach starcia z Aleksandrem Nurykowem z Białorusi, Gadżijew niespodziewanie przegrywał 1:4. Dzięki ambicji i nieustępliwości odrobił straty z nawiązką i zwyciężył 6:4.

Ćwierćfinałowa konfrontacja z Turkiem Haydarem Yavuzem zakończyła się takim samym wynikiem i podobnie jak w poprzedniej, w tej także reprezentant Polski musiał do ostatnich sekund bić się o zwyci...

Czytaj więcej

MAGOMEDMURAD GADŻIJEW WALCZY O MISTRZOSTWO EUROPY

Magomedmurad Gadżijew rozpoczyna w piątek walkę o złoty medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym. Zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, który jest jednym z liderów reprezentacji Polski podczas turnieju w rosyjskim Kaspijsku, wystąpi w kategorii 70 kg.

 

Magomedmurad Gadżijew na matach w rodzinnym Dagestanie będzie rywalizował o już trzeci w karierze medal seniorskiego czempionatu Starego Kontynentu, ponieważ wcześniej zdobył złoty (Ryga 2016) i srebrny (Nowy Sad 2017) krążek. Piotrkowianin świetnie prezentował się podczas rozgrywek PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, wygrywając bezapelacyjnie wszystkie pojedynki. Triumfował również w tegorocznym Pucharze Polski odbywającym się w Białogardzie, a także w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Kijowie...

Czytaj więcej

AKS PONOWNIE MISTRZEM PWPW KLZ!

AKS MADEJ WRESTLING TEAM drugi raz z rzędu najlepszą zapaśniczą drużyną w Polsce! Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał w rewanżowym meczu finałowym ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 19:11 i w świetnym stylu obronił mistrzostwo PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

 

Zawodnicy AKS w pierwszym spotkaniu przegrali różnicą czterech punktów i w rewanżu w Zgierzu musieli odrabiać straty. Od samego początku głośno dopingowała ich pokaźna grupa kibiców z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze starcie obrońcy tytułu taktycznie oddali rywalom – Angelika Dytrych nie podjęła walki z Roksaną Zasiną.

Krzysztof Bieńkowski nie dał rady Gorowi Ogannesjanowi – piotrkowski wolniak prezentował się bardzo ambitnie, ale nadziewał się na kontry doświadczonego rywala i prze...

Czytaj więcej

AKS ODROBI STRATY?

We wtorek AKS MADEJ WRESTLING TEAM zmierzy się na wyjeździe z drużyną Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom w drugim meczu finałowym PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Aktualni mistrzowie staną przed zadaniem odrobienia czterech punktów straty, ponieważ w pierwszej konfrontacji przegrali 14:18. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ul. Wschodniej 2 w Zgierzu i będzie można je oglądać w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

W zeszłym tygodniu, w pierwszym meczu finałowym, z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Bernatek. Aktualny wicemistrz świata odniósł zwycięstwo przed czasem, wykorzystując słabość rywala w parterze...

Czytaj więcej

AKS PRZEGRAŁ Z KONTUZJAMI I Z RYWALEM

AKS MADEJ WRESTLING TEAM przegrał pierwszy mecz finałowy PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego uległa u siebie ekipie Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 14:18. Ogromny wpływ na wynik meczu miała niedyspozycja zdrowotna aż trojga podstawowych zawodników gospodarzy.

 

Pierwsza na macie pojawiła się  Angelika Dytrych, zastępująca zmagającą się z urazem Iłonę Semkiw. Piotrkowianka ambitnie walczyła z Migleną Selishką, ale rywalka cierpliwie zbierała punkt po punkcie i ostatecznie zwyciężyła przed czasem.

Do drugiej walki po stronie AKS wyszedł Michał Twardowski. Młody zapaśnik teoretycznie miał zastąpić kontuzjowanego Adama Bieńkowskiego, ale w praktyce nie mógł rywalizować z Iwanem Izdebskim, ponieważ jest zawodnikiem stylu klasycznego...

Czytaj więcej

AKS WALCZY O DRUGIE MISTRZOSTWO

W środę AKS MADEJ WRESTLING TEAM zmierzy się z drużyną Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom w pierwszym meczu finałowym PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Aktualni mistrzowie w fazie grupowej obecnego sezonu dwukrotnie pokonali tego rywala. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali ZSP nr 4 przy ul. Sienkiewicza 10 w Piotrkowie Trybunalskim i będzie można je oglądać w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

 

AKS MADEJ WRESTLING TEAM w walce o finał PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej dwukrotnie pokonał zespół KS Budowlani Łódź: 16:14 i 17:16. Oba mecze były bardzo wyrównane i emocjonujące, a losy zwycięstwa ważyły się do ostatniej walki. W piotrkowskiej ekipie wyróżnili się Julija Tkacz i Zbigniew Baranowski...

Czytaj więcej