MATEUSZ BERNATEK TRENUJE W SIERRA NEVADA

 

Mateusz Bernatek, jeden z najlepszych polskich zapaśników, przebywa w Hiszpanii, gdzie przygotowuje się do kolejnej części sezonu. – Na październikowych mistrzostwach świata na Węgrzech chcę być w jak najlepszej formie – mówi zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, aktualny srebrny medalista czempionatu globu w stylu klasycznym.

 

Wybór miejsca, gdzie odbywa się obóz treningowy, nie jest przypadkowy, ponieważ w Sierra Nevada często można spotkać czołowych sportowców świata. Hiszpańskie góry odwiedzali m.in. Justyna Kowalczyk, Otylia Jędrzejczak, Maja Włoszczowska czy Rafał Majka. Tamtejszy ośrodek jest bogato wyposażony – oprócz doskonałej infrastruktury sportowej, jak siłownia, basen, hala czy stadion z tartanową bieżnią, jest tam dostępne świetne zaplecze medyczne a także sprzęt do odnowy biologicznej. Największym atutem jest możliwość trenowania na wysokości przekraczającej 2 500 m.n.p.m., co przede wszystkim zwiększa wytrzymałość i odporność organizmu na zmęczenie.

 

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość – w ośrodku w Sierra Nevada jest wszystko, czego potrzebuje profesjonalny sportowiec. Każdego dnia do maksimum wykorzystujemy olbrzymie możliwości, jakie daje nam tutejsza infrastruktura. Dzięki niej, obóz nie jest monotonny i nie ma zagrożenia, że zapasy nas po prostu znużą. Mi do gustu przypadły szczególnie wysokogórskie treningi na rowerach szosowych – już teraz wiem, że będą miały bardzo dobry wpływ na moją wydolność – mówi Mateusz Bernatek, wicemistrz świata w zapasach, zawodnik AKS MADEJ WRESTLNG TEAM. W Hiszpanii mam z kim trenować, bo przebywam tu z Arkiem Kułynyczem, a także czołowymi zapaśnikami reprezentacji Danii. To wszystko razem sprawia, że warunki są wprost idealne. Dużo się tu nauczyłem – o swoim organizmie, a także o tym, jak trenować z głową, by osiągnąć najlepsze efekty – dodaje.

 

Mateusz Bernatek na obozie w Sierra Nevada przebywać będzie do 28 lipca. Piotrkowianin wcześniej uczestniczył w kilkudniowych przygotowaniach, które odbywały się nad Bałtykiem. Przed mistrzostwami świata, które w tym roku odbędą się w Budapeszcie (20 – 28 października), sprawdzi formę na dwóch prestiżowych turniejach: Grand Prix Niemiec w Dortmundzie (18 – 19 sierpnia) i Memoriale Pytlasińskiego w Warszawie (7 – 9 września).